Doradztwo przy wyborze wózków widłowych

Wybór wózka widłowego to bardzo często inwestycja na wiele lat, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Mamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie w tej branży, którym chcielibyśmy dzielić się z naszymi Klientami. Znając Państwa oczekiwania i mając na uwadze ważne parametry wpływające na wydajność sprzętu jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie.

Kryteria wyboru wózka widłowego

Jednym z najważniejszych kryteriów mających decydujący wpływ na wybór wózka widłowego jest jego przeznaczenie, intensywność użytkowania (motogodzina) oraz wymiary magazynu – szczególnie jego wysokość, jak również szerokość w najwęższych miejscach magazynu, do których chcielibyśmy docierać i efektywnie pracować z wykorzystaniem wózka widłowego. W wąskich magazynach wózek powinien być mobilny i zwrotny, natomiast w magazynach wysokiego składowania przydadzą się wózki z boczną kabiną i o dużych możliwościach w zakresie maksymalnej wysokości podnoszenia towarów.

Wózki widłowe spalinowe i elektryczne

Podejmując decyzję zakupową warto mieć również na uwadze rodzaj napędu wózka widłowego: spalinowe z silnikiem wysokoprężnym, niskoprężnym czy być zasilane LPG. Stosunkowo nowym rozwiązaniem są wózki widłowe o napędzie elektrycznym, które zyskują na popularności ze względu na brak emisji spalin oraz cichą pracę.